İçeriğe geç

Başyayla Yol Tarifi

Karaman Başyayla yol tarifi; yazımızda öncelikle Başyayla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Başyayla’ya nasıl gidilir? Başyayla yol tarifi? Başyayla yol haritası? Başyayla İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Başyayla İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman’ın ilçesi olan Başyayla, Karaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Başyayla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 141 km2’dir. Başyayla ilçesinin rakımı ise 1.346 m olarak hesaplanmıştır. Başyayla ilçesinin Kuzeyinde Konya, doğusunda Ermenek, batısında Sarıveliler, Güneyinde ise Ermenek ilçeleri bulunmaktadır. Başyayla ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Başyayla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Başyayla ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.608 nüfusa sahiptir.

Başyayla İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Başyayla Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Başyayla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Başyayla Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Başyayla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Başyayla’ya Nasıl Gidilir? Başyayla Yol Tarifi

Başyayla’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Başyayla’ya gelebilirsiniz. Başyayla karayolu ile Karaman şehir merkezine 155 km, İstanbul’a yaklaşık 875 km, Ankara’ya yaklaşık 440 km, İzmir’den ise yaklaşık 889 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Başyayla ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.