İçeriğe geç

Başyayla Posta Kodu

Başyayla Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Başyayla Posta Kodu Sorgulama

Başyayla’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Başyayla ilçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman’ın ilçesi olan Başyayla, Karaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Başyayla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 141 km2’dir. Rakımı ise 1.346 m olarak hesaplanmıştır. Başyayla ilçesinin Kuzeyinde Konya, doğusunda Ermenek, batısında Sarıveliler, Güneyinde ise Ermenek ilçeleri bulunmaktadır. Başyayla ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Başyayla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Başyayla ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.608 nüfusa sahiptir.

Başyayla Posta Kodu
Başyayla Posta Kodu