İçeriğe geç

Başmakçı Yol Tarifi

Afyon Başmakçı yol tarifi; yazımızda öncelikle Başmakçı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Başmakçı ‘ya nasıl gidilir? Başmakçı yol tarifi? Başmakçı yol haritası? Başmakçı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Başmakçı İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Başmakçı, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Başmakçı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 446 km2’dir. Başmakçı ilçesinin rakımı ise 850 m olarak hesaplanmıştır. Başmakçı ilinin Kuzeyinde Dinar, doğusunda Isparta, batısında Dazkırı, Güneyinde ise Evciler ilçeleri bulunmaktadır. Başmakçı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Başmakçı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Başmakçı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10,031 nüfusa sahiptir.

Başmakçı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Başmakçı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Başmakçı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Başmakçı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Başmakçı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Başmakçı ’ya Nasıl Gidilir? Başmakçı Yol Tarifi

Başmakçı ‘ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Başmakçı ‘ya gelebilirsiniz. Başmakçı karayolu ile Afyon şehir merkezine 130 km, İstanbul’a yaklaşık 537 km, Ankara’ya yaklaşık 391 km, İzmir’den ise yaklaşık 326 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından Başmakçı ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Başmakçı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.