Başmakçı Posta Kodu

Başmakçı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Başmakçı Posta Kodu Sorgulama

Başmakçı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Başmakçı ilçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Başmakçı, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin altı yüz doksan birinci en büyük ilçesidir. Başmakçı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 446 km2’dir. Rakımı ise 850 m olarak hesaplanmıştır. Başmakçı ilinin Kuzeyinde Dinar, doğusunda Isparta, batısında Dazkırı, Güneyinde ise Evciler ilçeleri bulunmaktadır. Başmakçı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Başmakçı İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Başmakçı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.617 nüfusa sahiptir.

Başmakçı Posta Kodu
Başmakçı Posta Kodu