İçeriğe geç

Baskil Yol Tarifi

Elâzığ Baskil yol tarifi; yazımızda öncelikle Baskil şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Baskil’e nasıl gidilir? Baskil yol tarifi? Baskil yol haritası? Baskil İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Baskil İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Baskil, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Baskil İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.318 km2’dir. Baskil ilçesinin rakımı ise 1.212 m olarak hesaplanmıştır. Baskil ilinin Kuzeyinde Keban, doğusunda ise Elazığ Merkez, Güneyinde ise Sivrice ilçeleri bulunmaktadır. Baskil ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Baskil İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Baskil ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.764 nüfusa sahiptir.

Baskil İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Baskil Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Baskil’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Baskil Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Baskil’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Baskil’e Nasıl Gidilir? Baskil Yol Tarifi

Baskil’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Baskil’e gelebilirsiniz. Baskil karayolu ile Elâzığ şehir merkezine 58.3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.190 km, Ankara’ya yaklaşık 746 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.274 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Elâzığ Şehir Merkezinde yer alan Elâzığ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Elâzığ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Baskil ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Elâzığ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Elâzığ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Baskil ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.