İçeriğe geç

Başkale Yol Tarifi

Van Başkale yol tarifi; yazımızda öncelikle Başkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Başkale’ye nasıl gidilir? Başkale yol tarifi? Başkale yol haritası? Başkale İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Başkale İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Başkale, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Başkale İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.727 km2’dir. Başkale ilçesinin rakımı ise 2.320 m olarak hesaplanmıştır. Başkale ilçesinin Kuzeyinde Saray ve İran, doğusunda İran, batısında Gürpınar, Güneyinde ise Hakkari ilçeleri bulunmaktadır. Başkale ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Başkale İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Başkale ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre    48.838 nüfusa sahiptir.

Başkale İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Başkale Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Başkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Başkale Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Başkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Başkale’ye Nasıl Gidilir? Başkale Yol Tarifi

Başkale’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Başkale’ye gelebilirsiniz. Başkale karayolu ile Van şehir merkezine 129 km, İstanbul’a yaklaşık 1.613 km, Ankara’ya yaklaşık 1.301 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.830 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Başkale ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Başkale ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.