İçeriğe geç

Başiskele Yol Tarifi

Kocaeli Başiskele yol tarifi; yazımızda öncelikle Başiskele şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Başiskele’ye nasıl gidilir? Başiskele yol tarifi? Başiskele yol haritası? Başiskele İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Başiskele İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Başiskele, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Başiskele İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 209 km2’dir. Başiskele ilçesinin rakımı ise 13 m olarak hesaplanmıştır. Başiskele ilçesinin Kuzeyinde İzmit, doğusunda Kartepe, batısında Gölcük, Güneyinde ise Bursa ve Sakarya ilçeleri bulunmaktadır. Başiskele ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Başiskele İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Başiskele ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 102.241 nüfusa sahiptir.

Başiskele İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Başiskele Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Başiskele’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Başiskele Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Başiskele’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Başiskele’ye Nasıl Gidilir? Başiskele Yol Tarifi

Başiskele’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Başiskele’ye gelebilirsiniz. Başiskele karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 40.5 km, İstanbul’a yaklaşık 131 km, Ankara’ya yaklaşık 364 km, İzmir’den ise yaklaşık 480 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Başiskele ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Başiskele ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.