İçeriğe geç

Başiskele Posta Kodu

Başiskele Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Başiskele Posta Kodu Sorgulama

Başiskele’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Başiskele ilçesi Hakkında

Başiskele ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz on altıncı en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Başiskele, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Başiskele İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 209 km2’dir. Rakımı ise 13 m olarak hesaplanmıştır. Başiskele ilçesinin Kuzeyinde İzmit, doğusunda Kartepe, batısında Gölcük, Güneyinde ise Bursa ve Sakarya ilçeleri bulunmaktadır. Başiskele ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Başiskele İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Başiskele ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 108.185 nüfusa sahiptir.

Başiskele Posta Kodu
Başiskele Posta Kodu