İçeriğe geç

Başçiftlik Yol Tarifi

Tokat Başçiftlik yol tarifi; yazımızda öncelikle Başçiftlik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Başçiftlik’e nasıl gidilir? Başçiftlik yol tarifi? Başçiftlik yol haritası? Başçiftlik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Başçiftlik İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Başçiftlik, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Başçiftlik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 246 km2’dir. Başçiftlik ilçesinin rakımı ise 1.395 m olarak hesaplanmıştır. Başçiftlik ilçesinin Kuzeyinde Reşadiye ve Niksar, doğusunda Reşadiye, batısında Niksar, Güneyinde ise Niksar ilçeleri bulunmaktadır. Başçiftlik ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Başçiftlik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Başçiftlik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.323 nüfusa sahiptir.

Başçiftlik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Başçiftlik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Başçiftlik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Başçiftlik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Başçiftlik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Başçiftlik’e Nasıl Gidilir? Başçiftlik Yol Tarifi

Başçiftlik’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Başçiftlik’e gelebilirsiniz. Başçiftlik karayolu ile Tokat şehir merkezine 83.8 km, İstanbul’a yaklaşık 813 km, Ankara’ya yaklaşık 448 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.166 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tokat Şehir Merkezinde yer alan Tokat Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tokat Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Başçiftlik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tokat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tokat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Başçiftlik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.