İçeriğe geç

Başçiftlik Posta Kodu

Başçiftlik Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Başçiftlik Posta Kodu Sorgulama

Başçiftlik’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Başçiftlik ilçesi Hakkında

Başçiftlik ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz seksen dördüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Başçiftlik, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Başçiftlik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 246 km2’dir. Rakımı ise 1.395 m olarak hesaplanmıştır. Başçiftlik ilçesinin Kuzeyinde Reşadiye ve Niksar, doğusunda Reşadiye, batısında Niksar, Güneyinde ise Niksar ilçeleri bulunmaktadır. Başçiftlik ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Başçiftlik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Başçiftlik ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.530 nüfusa sahiptir.

Başçiftlik Posta Kodu
Başçiftlik Posta Kodu