İçeriğe geç

Başakşehir Yol Tarifi

İstanbul Başakşehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Başakşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Başakşehir’e nasıl gidilir? Başakşehir yol tarifi? Başakşehir yol haritası? Başakşehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Başakşehir İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Başakşehir, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Başakşehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 107 km2’dir. Başakşehir ilçesinin rakımı ise 131 m olarak hesaplanmıştır. Başakşehir ilçesinin Kuzeyinde Arnavutköy, doğusunda ise Esenler ve Sultangazi, batısında Esenyurt, Güneyinde ise Avcılar, Küçükçekmece ve Bağcılar ilçeleri bulunmaktadır. Başakşehir ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Başakşehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Başakşehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 460.259 nüfusa sahiptir.

Başakşehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Başakşehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Başakşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Başakşehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Başakşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Başakşehir’e Nasıl Gidilir? Başakşehir Yol Tarifi

Başakşehir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Başakşehir’e gelebilirsiniz. Başakşehir karayolu ile İstanbul şehir merkezine 36.9 km, Bursa’ya yaklaşık 178 km, Ankara’ya yaklaşık 493 km, İzmir’den ise yaklaşık 502 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Başakşehir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Başakşehir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.