İçeriğe geç

Bartın Yozgat Arası Kaç KM

Bartın Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Yozgat arası kaç km? Bartın Yozgat arası kaç saat? Bartın Yozgat yol tarifi? Bartın Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bartın Yozgat Arası Kaç KM

Bartın Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 502 km’dir. Bartın Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 291 km’dir.

Bartın Yozgat Arası Kaç Saat

Bartın Yozgat arası kaç saat; Bartın Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 502 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bartın Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 291 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Bartın Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 502 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.