İçeriğe geç

Bartın Yalova Arası Kaç KM

Bartın Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Yalova arası kaç km? Bartın Yalova arası kaç saat? Bartın Yalova yol tarifi? Bartın Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS         koordinatlarıdır.

Bartın Yalova Arası Kaç KM

Bartın Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 413 km’dir. Bartın Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 279 km’dir.

Bartın Yalova Arası Kaç Saat

Bartın Yalova arası kaç saat; Bartın Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 413 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bartın Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 279 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

52 dakika

Bartın Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 413 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.