İçeriğe geç

Bartın Tunceli Arası Kaç KM

Bartın Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Tunceli arası kaç km? Bartın Tunceli arası kaç saat? Bartın Tunceli yol tarifi? Bartın Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS            koordinatlarıdır.

Bartın Tunceli Arası Kaç KM

Bartın Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 969 km’dir. Bartın Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 674 km’dir.

Bartın Tunceli Arası Kaç Saat

Bartın Tunceli arası kaç saat; Bartın Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 969 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Bartın Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Bartın Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 674 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Bartın Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 969 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.