İçeriğe geç

Bartın Tokat Arası Kaç KM

Bartın Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Tokat arası kaç km? Bartın Tokat arası kaç saat? Bartın Tokat yol tarifi? Bartın Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS         koordinatlarıdır.

Bartın Tokat Arası Kaç KM

Bartın Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 km’dir. Bartın Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 375 km’dir.

Bartın Tokat Arası Kaç Saat

Bartın Tokat arası kaç saat; Bartın Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bartın Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 375 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Bartın Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.