İçeriğe geç

Bartın Sivas Arası Kaç KM

Bartın Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Sivas arası kaç km? Bartın Sivas arası kaç saat? Bartın Sivas yol tarifi? Bartın Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS             koordinatlarıdır.

Bartın Sivas Arası Kaç KM

Bartın Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 642 km’dir. Bartın Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 436 km’dir.

Bartın Sivas Arası Kaç Saat

Bartın Sivas arası kaç saat; Bartın Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 642 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Bartın Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 436 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Bartın Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 642 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.