İçeriğe geç

Bartın Şırnak Arası Kaç KM

Bartın Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Şırnak arası kaç km? Bartın Şırnak arası kaç saat? Bartın Şırnak yol tarifi? Bartın Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS           koordinatlarıdır.

Bartın Şırnak Arası Kaç KM

Bartın Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1506 km’dir. Bartın Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 981 km’dir.

Bartın Şırnak Arası Kaç Saat

Bartın Şırnak arası kaç saat; Bartın Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1506 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Bartın Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Bartın Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 981 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 48 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

1 saat 48 dakika

Bartın Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1506 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 121 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.