İçeriğe geç

Bartın Sinop Arası Kaç KM

Bartın Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Sinop arası kaç km? Bartın Sinop arası kaç saat? Bartın Sinop yol tarifi? Bartın Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS      koordinatlarıdır.

Bartın Sinop Arası Kaç KM

Bartın Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 km’dir. Bartın Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 230 km’dir.

Bartın Sinop Arası Kaç Saat

Bartın Sinop arası kaç saat; Bartın Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 230 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 48 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

48 dakika

Bartın Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.