İçeriğe geç

Bartın Siirt Arası Kaç KM

Bartın Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Siirt arası kaç km? Bartın Siirt arası kaç saat? Bartın Siirt yol tarifi? Bartın Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Bartın Siirt Arası Kaç KM

Bartın Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1355 km’dir. Bartın Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 920 km’dir.

Bartın Siirt Arası Kaç Saat

Bartın Siirt arası kaç saat; Bartın Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1355 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 920 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Bartın Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1355 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 109 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.