İçeriğe geç

Bartın Rize Arası Kaç KM

Bartın Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Rize arası kaç km? Bartın Rize arası kaç saat? Bartın Rize yol tarifi? Bartın Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Bartın Rize Arası Kaç KM

Bartın Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 926 km’dir. Bartın Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 688 km’dir.

Bartın Rize Arası Kaç Saat

Bartın Rize arası kaç saat; Bartın Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 926 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 688 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Bartın Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 926 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.