İçeriğe geç

Bartın Kilis Arası Kaç KM

Bartın Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Kilis arası kaç km? Bartın Kilis arası kaç saat? Bartın Kilis yol tarifi? Bartın Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS         koordinatlarıdır.

Bartın Kilis Arası Kaç KM

Bartın Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 km’dir. Bartın Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 686 km’dir.

Bartın Kilis Arası Kaç Saat

Bartın Kilis arası kaç saat; Bartın Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 686 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Bartın Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.