İçeriğe geç

Bartın Kastamonu Arası Kaç KM

Bartın Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Kastamonu arası kaç km? Bartın Kastamonu arası kaç saat? Bartın Kastamonu yol tarifi? Bartın Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS               koordinatlarıdır.

Bartın Kastamonu Arası Kaç KM

Bartın Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 174 km’dir. Bartın Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 113 km’dir.

Bartın Kastamonu Arası Kaç Saat

Bartın Kastamonu arası kaç saat; Bartın Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 174 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bartın Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bartın Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 113 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Bartın Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 174 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.