İçeriğe geç

Bartın Kars Arası Kaç KM

Bartın Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Kars arası kaç km? Bartın Kars arası kaç saat? Bartın Kars yol tarifi? Bartın Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS          koordinatlarıdır.

Bartın Kars Arası Kaç KM

Bartın Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1218 km’dir. Bartın Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 910 km’dir.

Bartın Kars Arası Kaç Saat

Bartın Kars arası kaç saat; Bartın Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1218 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 910 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 42 dakika

Bartın Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1218 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 98 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.