İçeriğe geç

Bartın Karaman Arası Kaç KM

Bartın Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Karaman arası kaç km? Bartın Karaman arası kaç saat? Bartın Karaman yol tarifi? Bartın Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS         koordinatlarıdır.

Bartın Karaman Arası Kaç KM

Bartın Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 km’dir. Bartın Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 502 km’dir.

Bartın Karaman Arası Kaç Saat

Bartın Karaman arası kaç saat; Bartın Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Bartın Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 502 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bartın Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.