İçeriğe geç

Bartın Iğdır Arası Kaç KM

Bartın Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Iğdır arası kaç km? Bartın Iğdır arası kaç saat? Bartın Iğdır yol tarifi? Bartın Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS           koordinatlarıdır.

Bartın Iğdır Arası Kaç KM

Bartın Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1304 km’dir. Bartın Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1005 km’dir.

Bartın Iğdır Arası Kaç Saat

Bartın Iğdır arası kaç saat; Bartın Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1304 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1005 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Bartın Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1304 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.