İçeriğe geç

Bartın Hakkâri Arası Kaç KM

Bartın Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Hakkâri arası kaç km? Bartın Hakkâri arası kaç saat? Bartın Hakkâri yol tarifi? Bartın Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS         koordinatlarıdır.

Bartın Hakkâri Arası Kaç KM

Bartın Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1488 km’dir. Bartın Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1077 km’dir.

Bartın Hakkâri Arası Kaç Saat

Bartın Hakkâri arası kaç saat; Bartın Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1488 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1077 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 56 dakika

Bartın Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1488 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 82 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 120 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.