İçeriğe geç

Bartın Edirne Arası Kaç KM

Bartın Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Edirne arası kaç km? Bartın Edirne arası kaç saat? Bartın Edirne yol tarifi? Bartın Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Bartın Edirne Arası Kaç KM

Bartın Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 678 km’dir. Bartın Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 481 km’dir.

Bartın Edirne Arası Kaç Saat

Bartın Edirne arası kaç saat; Bartın Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 678 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Bartın Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 481 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bartın Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 678 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.