İçeriğe geç

Bartın Çankırı Arası Kaç KM

Bartın Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Çankırı arası kaç km? Bartın Çankırı arası kaç saat? Bartın Çankırı yol tarifi? Bartın Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Bartın Çankırı Arası Kaç KM

Bartın Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 km’dir. Bartın Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 147 km’dir.

Bartın Çankırı Arası Kaç Saat

Bartın Çankırı arası kaç saat; Bartın Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 147 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

41 dakika

Bartın Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.