İçeriğe geç

Bartın Çanakkale Arası Kaç KM

Bartın Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Bartın ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın Çanakkale arası kaç km? Bartın Çanakkale arası kaç saat? Bartın Çanakkale yol tarifi? Bartın Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS  koordinatlarıdır.

Bartın Çanakkale Arası Kaç KM

Bartın Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 733 km’dir. Bartın Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 526 km’dir.

Bartın Çanakkale Arası Kaç KM

Bartın Çanakkale Arası Kaç Saat

Bartın Çanakkale arası kaç saat; Bartın Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 733 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bartın Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Bartın Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 526 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Bartın Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bartın Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 733 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bartın Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bartın Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.