İçeriğe geç

Bandırma Yol Tarifi

Balıkesir Bandırma yol tarifi; yazımızda öncelikle Bandırma şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bandırma’ya nasıl gidilir? Bandırma yol tarifi? Bandırma yol haritası? Bandırma İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bandırma İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Bandırma, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Bandırma İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 755 km2’dir. Bandırma ilçesinin rakımı ise 17 m olarak hesaplanmıştır. Bandırma ilinin Kuzeyinde Erdek, doğusunda ise Bursa, batısında Gönen, Güneyinde ise Manyas ilçeleri bulunmaktadır. Bandırma ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bandırma İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bandırma ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 156.787 nüfusa sahiptir.

Bandırma İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bandırma Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bandırma’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bandırma Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bandırma’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bandırma’ya Nasıl Gidilir? Bandırma Yol Tarifi

Bandırma’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bandırma’ya gelebilirsiniz. Bandırma karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 117 km, İstanbul’a yaklaşık 248 km, Ankara’ya yaklaşık 501 km, İzmir’den ise yaklaşık 296 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bandırma ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bandırma ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.