İçeriğe geç

Banaz Yol Tarifi

Uşak Banaz yol tarifi; yazımızda öncelikle Banaz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Banaz’a nasıl gidilir? Banaz yol tarifi? Banaz yol haritası? Banaz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Banaz İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Uşak’ın ilçesi olan Banaz, Uşak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Banaz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.114 km2’dir. Banaz ilçesinin rakımı ise 914 m olarak hesaplanmıştır. Banaz ilçesinin Kuzeyinde Kütahya, doğusunda Kütahya ev Afyonkarahisar, batısında Uşak Merkez, Güneyinde ise Sivaslı ilçeleri bulunmaktadır. Banaz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Banaz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Banaz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 35.778 nüfusa sahiptir.

Banaz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Banaz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Banaz’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Banaz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Banaz’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Banaz’a Nasıl Gidilir? Banaz Yol Tarifi

Banaz’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Banaz’a gelebilirsiniz. Banaz karayolu ile Uşak şehir merkezine 34.1 km, İstanbul’a yaklaşık 435 km, Ankara’ya yaklaşık 336 km, İzmir’den ise yaklaşık 253 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Uşak Şehir Merkezinde yer alan Uşak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Uşak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Banaz ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Uşak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Uşak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Banaz ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.