İçeriğe geç

Balya Yol Tarifi

Balıkesir Balya yol tarifi; yazımızda öncelikle Balya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balya’ya nasıl gidilir? Balya yol tarifi? Balya yol haritası? Balya İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balya İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Balya, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Balya İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 797 km2’dir. Balya ilçesinin rakımı ise 242 m olarak hesaplanmıştır. Balya ilinin Kuzeyinde Gönen, doğusunda ise Karesi, Güneyinde ise İvrindi ilçeleri bulunmaktadır. Balya ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Balya İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Balya ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.932 nüfusa sahiptir.

Balya İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Balya Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Balya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Balya Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Balya’ya Nasıl Gidilir? Balya Yol Tarifi

Balya’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Balya’a gelebilirsiniz. Balya karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 57,4 km, İstanbul’a yaklaşık 327 km, Ankara’ya yaklaşık 580 km, İzmir’den ise yaklaşık 223 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Balya ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Balya ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.