Balya Posta Kodu

Balya Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Balya Posta Kodu Sorgulama

Balya’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Balya ilçesi Hakkında

Balya ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz on yedinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Balya, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Balya İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 797 km2’dir. Rakımı ise 242 m olarak hesaplanmıştır. Balya ilinin Kuzeyinde Gönen, doğusunda ise Karesi, Güneyinde ise İvrindi ilçeleri bulunmaktadır. Balya ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Balya İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Balya ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.878 nüfusa sahiptir.

Balya Posta Kodu
Balya Posta Kodu