İçeriğe geç

Balışeyh Yol Tarifi

Kırıkkale Balışeyh yol tarifi; yazımızda öncelikle Balışeyh şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balışeyh’e nasıl gidilir? Balışeyh yol tarifi? Balışeyh yol haritası? Balışeyh İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balışeyh İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Balışeyh, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Balışeyh İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 623 km2’dir. Balışeyh ilçesinin rakımı ise 870 m olarak hesaplanmıştır. Balışeyh ilçesinin Kuzeyinde Sulakyurt, doğusunda Delice, batısında Ankara, Güneyinde ise Yahşihan, Kırıkkale Merkez ve Keskin ilçeleri bulunmaktadır. Balışeyh ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Balışeyh İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Balışeyh ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.478 nüfusa sahiptir.

Balışeyh İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Balışeyh Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Balışeyh’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Balışeyh Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balışeyh’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Balışeyh’e Nasıl Gidilir? Balışeyh Yol Tarifi

Balışeyh’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Balışeyh’e gelebilirsiniz. Balışeyh karayolu ile Kırıkkale şehir merkezine 17.7 km, İstanbul’a yaklaşık 544 km, Ankara’ya yaklaşık 90.7 km, İzmir’den ise yaklaşık 694 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırıkkale’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırıkkale demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Balışeyh ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.