İçeriğe geç

Balışeyh Posta Kodu

Balışeyh Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Balışeyh Posta Kodu Sorgulama

Balışeyh’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Balışeyh ilçesi Hakkında

Balışeyh ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz beşinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Balışeyh, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Balışeyh İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 623 km2’dir. Rakımı ise 870 m olarak hesaplanmıştır. Balışeyh ilçesinin Kuzeyinde Sulakyurt, doğusunda Delice, batısında Ankara, Güneyinde ise Yahşihan, Kırıkkale Merkez ve Keskin ilçeleri bulunmaktadır. Balışeyh ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Balışeyh İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Balışeyh ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.181 nüfusa sahiptir.

Balışeyh Posta Kodu
Balışeyh Posta Kodu