İçeriğe geç

Balıkesir Zonguldak Arası Kaç KM

Balıkesir Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Zonguldak arası kaç km? Balıkesir Zonguldak arası kaç saat? Balıkesir Zonguldak yol tarifi? Balıkesir Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Zonguldak Arası Kaç KM

Balıkesir Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 521 km’dir. Balıkesir Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 403 km’dir.

Balıkesir Zonguldak Arası Kaç KM

Balıkesir Zonguldak Arası Kaç Saat

Balıkesir Zonguldak arası kaç saat; Balıkesir Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 521 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Balıkesir Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 403 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Balıkesir Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 521 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.