İçeriğe geç

Balıkesir Yozgat Arası Kaç KM

Balıkesir Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Yozgat arası kaç km? Balıkesir Yozgat arası kaç saat? Balıkesir Yozgat yol tarifi? Balıkesir Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Yozgat Arası Kaç KM

Balıkesir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 856 km’dir. Balıkesir Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 607 km’dir.

Balıkesir Yozgat Arası Kaç KM

Balıkesir Yozgat Arası Kaç Saat

Balıkesir Yozgat arası kaç saat; Balıkesir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 856 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Balıkesir Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 607 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Balıkesir Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 856 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.