İçeriğe geç

Balıkesir Yalova Arası Kaç KM

Balıkesir Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Yalova arası kaç km? Balıkesir Yalova arası kaç saat? Balıkesir Yalova yol tarifi? Balıkesir Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Yalova Arası Kaç KM

Balıkesir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 212 km’dir. Balıkesir Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 163 km’dir.

Balıkesir Yalova Arası Kaç KM

Balıkesir Yalova Arası Kaç Saat

Balıkesir Yalova arası kaç saat; Balıkesir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 212 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 163 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Balıkesir Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 212 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.