İçeriğe geç

Balıkesir Tunceli Arası Kaç KM

Balıkesir Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Tunceli arası kaç km? Balıkesir Tunceli arası kaç saat? Balıkesir Tunceli yol tarifi? Balıkesir Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Tunceli Arası Kaç KM

Balıkesir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1357 km’dir. Balıkesir Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1005 km’dir.

Balıkesir Tunceli Arası Kaç KM

Balıkesir Tunceli Arası Kaç Saat

Balıkesir Tunceli arası kaç saat; Balıkesir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1357 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Balıkesir Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Balıkesir Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1005 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Balıkesir Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1357 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 109 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.