İçeriğe geç

Balıkesir Tokat Arası Kaç KM

Balıkesir Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Tokat arası kaç km? Balıkesir Tokat arası kaç saat? Balıkesir Tokat yol tarifi? Balıkesir Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Tokat Arası Kaç KM

Balıkesir Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 983 km’dir. Balıkesir Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 757 km’dir.

Balıkesir Tokat Arası Kaç KM

Balıkesir Tokat Arası Kaç Saat

Balıkesir Tokat arası kaç saat; Balıkesir Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 983 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Balıkesir Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Balıkesir Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 757 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Balıkesir Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 983 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.