İçeriğe geç

Balıkesir Sivas Arası Kaç KM

Balıkesir Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Sivas arası kaç km? Balıkesir Sivas arası kaç saat? Balıkesir Sivas yol tarifi? Balıkesir Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Sivas Arası Kaç KM

Balıkesir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1080 km’dir. Balıkesir Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 795 km’dir.

Balıkesir Sivas Arası Kaç KM

Balıkesir Sivas Arası Kaç Saat

Balıkesir Sivas arası kaç saat; Balıkesir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1080 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Balıkesir Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Balıkesir Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 795 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Balıkesir Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1080 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.