İçeriğe geç

Balıkesir Şırnak Arası Kaç KM

Balıkesir Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Şırnak arası kaç km? Balıkesir Şırnak arası kaç saat? Balıkesir Şırnak yol tarifi? Balıkesir Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Şırnak Arası Kaç KM

Balıkesir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1610 km’dir. Balıkesir Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1288 km’dir.

Balıkesir Şırnak Arası Kaç KM

Balıkesir Şırnak Arası Kaç Saat

Balıkesir Şırnak arası kaç saat; Balıkesir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1610 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Balıkesir Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. Balıkesir Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1288 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Balıkesir Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1610 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 89 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 129 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.