İçeriğe geç

Balıkesir Sinop Arası Kaç KM

Balıkesir Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Sinop arası kaç km? Balıkesir Sinop arası kaç saat? Balıkesir Sinop yol tarifi? Balıkesir Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Sinop Arası Kaç KM

Balıkesir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 863 km’dir. Balıkesir Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 666 km’dir.

Balıkesir Sinop Arası Kaç KM

Balıkesir Sinop Arası Kaç Saat

Balıkesir Sinop arası kaç saat; Balıkesir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 863 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Balıkesir Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 666 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Balıkesir Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 863 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.