İçeriğe geç

Balıkesir Siirt Arası Kaç KM

Balıkesir Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Siirt arası kaç km? Balıkesir Siirt arası kaç saat? Balıkesir Siirt yol tarifi? Balıkesir Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Siirt Arası Kaç KM

Balıkesir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1613 km’dir. Balıkesir Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1246 km’dir.

Balıkesir Siirt Arası Kaç KM

Balıkesir Siirt Arası Kaç Saat

Balıkesir Siirt arası kaç saat; Balıkesir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1613 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Balıkesir Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. Balıkesir Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1246 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Balıkesir Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1613 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 89 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 130 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.