İçeriğe geç

Balıkesir Sakarya Arası Kaç KM

Balıkesir Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Sakarya arası kaç km? Balıkesir Sakarya arası kaç saat? Balıkesir Sakarya yol tarifi? Balıkesir Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Sakarya Arası Kaç KM

Balıkesir Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 km’dir. Balıkesir Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 263 km’dir.

Balıkesir Sakarya Arası Kaç KM

Balıkesir Sakarya Arası Kaç Saat

Balıkesir Sakarya arası kaç saat; Balıkesir Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Balıkesir Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Balıkesir Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 263 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

51 dakika

Balıkesir Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.