İçeriğe geç

Balıkesir Rize Arası Kaç KM

Balıkesir Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Rize arası kaç km? Balıkesir Rize arası kaç saat? Balıkesir Rize yol tarifi? Balıkesir Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Rize Arası Kaç KM

Balıkesir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1337 km’dir. Balıkesir Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1097 km’dir.

Balıkesir Rize Arası Kaç KM

Balıkesir Rize Arası Kaç Saat

Balıkesir Rize arası kaç saat; Balıkesir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1337 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Balıkesir Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Balıkesir Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1097 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

2 saat

Balıkesir Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1337 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 107 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.