İçeriğe geç

Balıkesir Niğde Arası Kaç KM

Balıkesir Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Niğde arası kaç km? Balıkesir Niğde arası kaç saat? Balıkesir Niğde yol tarifi? Balıkesir Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Niğde Arası Kaç KM

Balıkesir Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 780 km’dir. Balıkesir Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 618 km’dir.

Balıkesir Niğde Arası Kaç KM

Balıkesir Niğde Arası Kaç Saat

Balıkesir Niğde arası kaç saat; Balıkesir Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 780 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Balıkesir Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 618 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Balıkesir Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 780 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.