İçeriğe geç

Balıkesir Nevşehir Arası Kaç KM

Balıkesir Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Nevşehir arası kaç km? Balıkesir Nevşehir arası kaç saat? Balıkesir Nevşehir yol tarifi? Balıkesir Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Nevşehir Arası Kaç KM

Balıkesir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 810 km’dir. Balıkesir Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 608 km’dir.

Balıkesir Nevşehir Arası Kaç KM

Balıkesir Nevşehir Arası Kaç Saat

Balıkesir Nevşehir arası kaç saat; Balıkesir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 810 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Balıkesir Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Balıkesir Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 608 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Balıkesir Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 810 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.