İçeriğe geç

Balıkesir Mardin Arası Kaç KM

Balıkesir Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Mardin arası kaç km? Balıkesir Mardin arası kaç saat? Balıkesir Mardin yol tarifi? Balıkesir Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Mardin Arası Kaç KM

Balıkesir Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1435 km’dir. Balıkesir Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1149 km’dir.

Balıkesir Mardin Arası Kaç KM

Balıkesir Mardin Arası Kaç Saat

Balıkesir Mardin arası kaç saat; Balıkesir Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1435 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Balıkesir Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Balıkesir Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1149 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat

Balıkesir Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1435 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.