İçeriğe geç

Balıkesir Kırıkkale Arası Kaç KM

Balıkesir Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Kırıkkale arası kaç km? Balıkesir Kırıkkale arası kaç saat? Balıkesir Kırıkkale yol tarifi? Balıkesir Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Kırıkkale Arası Kaç KM

Balıkesir Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 km’dir. Balıkesir Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 517 km’dir.

Balıkesir Kırıkkale Arası Kaç KM

Balıkesir Kırıkkale Arası Kaç Saat

Balıkesir Kırıkkale arası kaç saat; Balıkesir Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Balıkesir Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 517 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Balıkesir Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.